Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego…”
Jan Paweł II

Biblioteka szkolna jest integralną częścią procesu dydaktycznego, udostępnia książki i inne źródła informacji oraz świadczy usługi, które ułatwiają wszystkim członkom społeczności szkolnej rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji w rożnych postaciach i za pośrednictwem rożnych mediów.
Zapraszamy do korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. W pracowni do dyspozycji użytkowników są nowoczesne komputery z dostępem do Internetu, wyposażone w oprogramowywanie edukacyjne oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner-drukarka-kopiarka).

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej służy przede wszystkim do celów edukacyjnych. Użytkownicy mogą poszukiwać w Internecie lub w encyklopediach multimedialnych informacji potrzebnych do pracy i nauki. Mogą też tworzyć własne dokumenty i prezentacje oraz korzystać z dostępnych w bibliotece programów edukacyjnych.

W naszej bibliotece znajduje się ponad 4100 książek, w tym słowniki, encyklopedie, leksykony, lektury oraz wiele ciekawych i interesujących powieści dla młodzieży.
Niedawno odnowiona czytelnia "stoi otworem" dla każdego. Możecie tu w spokoju przygotować się do ważnej kartkówki lub odpocząć w czasie przerwy.


Godziny otwarcia biblioteki i czytelni:
poniedziałek : 7.30 - 15.00
wtorek : 7.30 - 15.00
środa : 7.30 - 15.00
czwartek : 7.30 - 15.00
piątek : 7.30 - 14.00