1 marca w naszej szkole gościł student medycyny Pan Bartosz Zieliński, który studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

Opowiedział on zainteresowanym uczniom, jak wygląda rekrutacja na studia oraz jak wyglądają pierwsze dwa lata nauki. Wskazał uczniom, na co należy zwracać uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze kierunku medycznego oraz jakie cechy trzeba posiadać, szczególnie w przypadku praktyk szpitalnych.

Ponadto opowiedział o plusach studiów i zawodu lekarza jak i tych słabszych stronach. Szczególnie cenne dla uczniów w spotkaniu było partnerskie podejście pana Bartka oraz humorystyczne przekazanie wiedzy. Spotkanie z Panem Bartkiem utwierdziło wiele osób w decyzji związanej z wyborem kierunku biologiczno-chemicznego w liceum a co za tym idzie w podjęciu studiów medycznych. Mamy nadzieję,że za kilka lat będziemy gościć absolwentów naszej szkoły jako studentów medycyny.

ZDZobacz wszystkie zdjęcia...

Back to top