W dniu 7 maja uczniowie z klasy 8 pod opieką Pań Katarzyny Cechowskiej i Edyty Załogi wzięli udział w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych tzw. "Lekcje z ZUS".

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się co to są ubezpieczenia społeczne, dlaczego warto być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny); ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

Uczniowie oprócz wiedzy nt ubezpieczeń pozyskali także informacje nt. struktury pracowniczej placówki, profesji wykonywanych w ZUS-ie, dowiedzieli się na czy polega praca praca na dany stanowiskach oraz zwiedzili placówkę.