Na początku był Chaos. Któż zdoła powiedzieć dokładnie, co to jest Chaos ? Z tej otchłani kryjącej w sobie wszystkie zarodki przyszłego świata wyłonili się bogowie.

W Szkole Podstawowej nr 3 miała miejsce niecodzienna lekcja języka polskiego. Uczniowie klas piątych przywdziali kolorowe stroje, wieńce laurowe, przygotowali starannie atrybuty, by wcielić się w rolę bogów greckich i wziąć udział w uczcie. Przewodził im gromowładny Zeus. Nie zabrakło również Hery Afrodyty, Hadesa, Hermesa oraz Demeter i Ateny. Tak zacni goście zebrali się na Olimpie na uczcie wydanej przez Zeusa. Każdy z uczestników przygotował informację na temat postaci, w którą się wcielił.

Rozwiązywano również krzyżówkę, rebusy, odpowiadano na pytania i w ten sposób utrwalano wiedzę na temat omówionych mitów. Podsumowaniem były kalambury dotyczące frazeologizmów oraz napisanie opowiadania na podstawie kości narracyjnych. Była to lekcja o dużym walorze dydaktycznym, pełna sytuacyjnego humoru,potwierdzając tym samym, że śmiech może być nauką.

ZD Zobacz wszystkie zdjęcia...