Szanowni Państwo, rusza rekrutacja do Szkoły Podstawowej nr 3 na rok szkolny 2020/2021 do klasy "0". Poniżej przedstawiamy Państwu ofertę edukacyjną oraz dokumenty, z którymi należy się zapoznać i wypełnić odpowiednie formularze i załączniki.

Dnia 13 marca 2020 r. do godz. 12:00 zostanie wywieszona na tablicy informacyjnej przy sekretariacie szkoły lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021.

Bardzo prosimy rodziców o potwierdzenie woli przyjęcia dziecka w postaci pisemnego oświadczenia oraz klauzuli RODO w dniach od 13 marca 2020 r. od godz. 12:00 do 18 marca 2020 r. do godz. 16:00.

Dokumenty można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

Oferta edukacyjna dla oddziału "0"

W roku szkolnym 2020/2021 oddziały zerowe będą funkcjonowały według standardów przedszkolnych. Planujemy utworzenie dwóch grup przedszkolnych, od września 2020 roku:

• zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową MEN prowadzone przez wykwalifikowaną, troskliwą i nowatorską kadrę pedagogiczną, realizowane w godzinach 8:00 – 13:00, w tym naukę języka angielskiego, rytmikę, zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej, boisku szkolnym,
  • sale dydaktyczne wyposażone w nowoczesne meble, środki dydaktyczne (tablice interaktywne; puzzle; gry edukacyjne; układanki; zabawki itp.,
  • bogatą ofertę zajęć dodatkowych: logopedia, religia, „Fitness na wesoło”; "Tańce, hulańce"; warsztaty kreatywne; kulinarne; sensoplastyka; „Przygoda z książka”,
  • opiekę w godzinach 6:50-16:30 z uwzględnieniem deklaracji rodziców,
  • poczucie bezpieczeństwa, nauki i zabawy w życzliwej, przyjaznej, atmosferze,
  • pełne wyżywienie – smaczne i zdrowe śniadania, obiady, podwieczorki przygotowywane na miejscu,
  • plac zabaw, boisko szkolne,
  • pomoc psychologiczno-pedagogiczną (pedagog, psycholog),
  • współpracę z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną,
  • liczne imprezy i uroczystości szkolne z udziałem rodziców, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi, również na terenie szkoły,
  • udział dzieci w konkursach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne,
  • wyjścia i wycieczki poza szkołę,
  • kształtowanie nawyków zdrowego i higienicznego trybu życia,
  • czynny udział w wielu ciekawych programach profilaktycznych m.in.: „Czyste powietrze wokół nas”; „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”; „Śniadanie daje moc”.

Elektroniczna rekrutacja do oddziału "0"

W tym roku, nabór, we wszystkich szkołach do oddziału "0", będzie odbywał się drogą elektroniczną pod adresem:  https://nabor.pcss.pl/mlawa/przedszkole/

Potrzebne dokumenty

Lista dzieci przyjętych do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych będzie wywieszona na tablicy informacyjnej przy sekretariacie szkoły.

Droga Mamo, Drogi Tato

Wasze dziecko przez najbliższe kilka lat ma możliwość spędzenia większości czasu w naszej jakże kolorowej szkole. To jakim będzie człowiekiem, czy będzie chciało pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać talenty, pokonywać trudności, zależy przede wszystkim od Was kochani rodzice. To ważna decyzja. Chcielibyśmy zachęcić Państwa aby przy podejmowaniu tej ważnej decyzji zapoznać się z ofertą Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie poprzez stronę internetową www.sp3.mlawa.pl lub odwiedzić nas każdego dnia.

Każde wasze dziecko, które powierzycie wykwalifikowanej kadrze będzie miało możliwość rozwijania swoich pasji, zarówno artystycznych, jak i naukowych a także sportowych. Nasi już mali uczniowie jak i ci starsi odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych na szczeblach: miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Drodzy Państwo, warto nam zaufać. Mamy doświadczenie i dobrze wiemy, jak kształcić i wychowywać dzieci, by w pełni rozwinęły swoje zdolności w przyjaznej i bezpiecznej szkole. U nas tradycję uzupełnia nowoczesność i innowacyjność. To dobre, twórcze połączenie! Szanowni Rodzice, wierzymy, że dokonacie dobrego wyboru.

Drogi Rodzicu jeśli chcesz:

• by Twoje dziecko uczyło się w małej klasie – około 20 osobowej, chodziło na jedną zmianę,
  • korzystało z najnowocześniejszej technologii informatyczno – interaktywnej osiągając wysokie wyniki w nauce,
  • zamiast komórki wolny czas podczas przerw spędzało przy grach i zabawach ruchowych,
  • brało aktywny udział w życiu szkoły,
  • poszerzało swoje wiadomości poprzez wycieczki połączone z zabawą w laboratoriach, eksperymentach,
  • uczestniczyło w zajęciach dodatkowych ze wszystkich przedmiotów,
  • wyjeżdżało na narty, biwaki, na których poznaje się nowych kolegów i koleżanki,
  • jadło pyszny, przygotowywany na miejscu ciepły posiłek,
  • miało zapewnioną pomoc psychologa, pedagoga, logopedy,

to zapraszamy do SP3.