Dziś kończymy rok szkolny 2019/2020. We wrześniu kiedy zaczynaliśmy przygodę ze szkołą nikt się nie spodziewał, że tylko połowę tej przygody będziemy przeżywać wspólnie w murach naszej szkoły. Kończący się rok szkolny był dla dzieci bardzo trudny i dziwny – izolacja od przyjaciół i nauczycieli, zdalne lekcje, informacyjny chaos, problemy z samodzielnym organizowaniem się i planowaniem nauki, obawy o zdrowie, nadmiar komputera, deficyt „normalności” i znanego rytmu sprawiał, że i dzieci i dorośli mogli czuć się mało bezpiecznie. Aby dalej mogła trwać nauka nauczyciele, uczniowie i rodzice musieli podjąć się nowego wyzwania jakim było zdalne nauczanie. Początki były dla wszystkich trudne, ale dziś możemy powiedzieć że udało się. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy.

Chcę podziękować rodzicom za zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania, mobilizowanie swoich dzieci do wykonywania ćwiczeń, zadań, projektów utrwalających dotychczasową wiedzę i umiejętności, za pomoc umożliwiającą realizację podstawy programowej a także za trud który włożyli w pomoc swoim dzieciom podczas zdalnego nauczania. Obecna trudna sytuacja związana z koronawirusem jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem, dlatego tym bardziej dziękujemy za zrozumienie i wzajemną życzliwość. Choć wszyscy jesteśmy mocno obciążeni nową rzeczywistością, pamiętajmy, że dzieci na nas liczą. Wiem że to był trudny czas. Mam nadzieję że we wrześniu naukę będzie można kontynuować w szkole.

Życzę wam drodzy uczniowie, aby rozpoczynające się wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania. Rodzicom życzę dużo zdrowia i niczym niezmąconej radości, oraz zasłużonego odpoczynku.

Dyrektor SP3 Jarosław Jabłonowski


ZD Zobacz wszystkie zdjęcia...

Zdobyliśmy certyfikaty: jako szkoła, lub jako nauczyciele...

Back to top