PSYCHOLOG SZKOLNY - Ewelina Nehring-Rychlińska

Psycholog szkolny (wyciąg ze Statutu SP3)

Kiedy warto zgłosić się do psychologa szkolnego?

• W przypadku trudności w uczeniu się, funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji z rówieśnikami czy nauczycielami, radzeniu sobie z emocjami itp.
  • W przypadku trudności związanych z sytuacją rodzinną (np. śmiercią bliskiej osoby, rozwodem rodziców, chorobą w rodzinie, przemocą czy uzależnieniem).
  • W przypadku trudności wychowawczych obserwowanych przez rodziców i/lub nauczycieli.

Psycholog szkolny służy wsparciem zarówno uczniom, jak ich rodzicom i opiekunom:

• udziela konsultacji i porad,
  • prowadzi zajęcia specjalistyczne (indywidualne i grupowe) oraz zajęcia psychoedukacyjne w klasach, a także warsztaty dla rodziców,
  • prowadzi mediacje i interwencje w sytuacjach kryzysowych,
  • pomaga zinterpretować wyniki diagnozy zawarte w opinii psychologiczno - pedagogicznej oraz dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia,
  • uczestniczy w planowaniu i organizowaniu pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkole, dokonuje obserwacji uczniów oraz diagnozy ich funkcjonowania.

Zachęcam do zapoznania się z przygotowaną przez mnie prezentacją dotyczącą sposobów motywowania dzieci do uczenia się, którą zamieściłam poniżej. Miłej lektury życzę oraz mam nadzieję, że wskazówki w niej zawarte  okażą się Państwu przydatne.

pdf.png Jak motywowac uczniow do uczenia sie Popularne
Data 2021-01-24 Wielkość pliku 752.57 KB Pobierz 184 Pobierz

Godziny pracy psychologa szkolnego:

Poniedziałek 11:00 - 15:30,
Wtorek 11:00 - 14:30,
Środa 9:15 - 12:15

pdf.png Dziecięcy Telefon Zaufania (DTZ) 2021 Popularne
Data 2021-01-24 Wielkość pliku 3.65 MB Pobierz 212 Pobierz

E-mail do psychologa szkolnego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.