„Zezia i Giler” – czyli historie z życia pewnej rodzinki.
Zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki – znajdziecie u nas pełną humoru opowieść o rodzinie Zezików, która mieszka w warszawskiej kamienicy.

„Zezia i Giler” tytułowi bohaterowie polecanej książki autorstwa A. Chylińskiej, są rodzeństwem i tak naprawdę, Zezia ma na imię Zuzia, a jej brat Czarek. Mama Zezi i Gilera jest bardzo konkretną osobą ale ich tata to beztroski, roztargniony artysta–rzeźbiarz. Mieszka z nimi także kotka Łatka, nazywana IdźStąd.

Rodzeństwo posiada Babcię Jasnowłosą, Babcię Ciemnowłosą oraz Dziadka. Sąsiadami Zezików są ciekawe postacie - Pan Trampek, Pani Artystka, Straszne Państwo, Pani Ania, Pani Modelka, Studenci oraz Rodzina Denków, mających dwa psy - Przestań oraz Przestań do cholery. Zezia i Giler mają jeszcze Ciocię Zagranicę, która raz na rok przesyła im paczkę. Książka pozbawiona jest klasycznej fabuły – składa się z krótkich rozdziałów, poświęconych wydarzeniom z rodzinnego życia Zezi i Gilera.

Opowieści są napisane prostym, pełnym humoru językiem i mogą pośmiać się przy nich nie tylko dzieci, ale także starsi czytelnicy. Przypominamy, że możecie wypożyczać książki ze szkolnej biblioteki - wystarczy wysłać wiadomość przez Librusa z tytułem książki do nauczycieli bibliotekarzy p. Wioletty Polak lub p. Ewy Kowalskiej. Dostępne zamówione książki będą do odebrania przy wejściu do szkoły we wtorek i w środę od godz. 13.00 do 15.00.