Wolontariat w naszej szkole działa przede wszystkim na terenie naszej szkoły i naszego miasta. Staramy się udzielać pomocy tym, którzy jej potrzebują, a tym samym rozwijamy w młodych wolontariuszach wrażliwość na potrzeby innych ludzi. Pomimo pandemii, nie zaprzestaliśmy działań wolontariackich. Przed Świętem Zmarłym posprzątaliśmy groby i zapaliliśmy znicze na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Wawrzyńca w Mławie. Zbieraliśmy i zawieźliśmy karmę dla psiaków ze schroniska Napierkach. Kontynuowaliśmy akcję „Adopcja na odległość”. Wolontariusze pomagali swoim kolegom i koleżankom w nauce. W ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wykonaliśmy prezentację propagującą ideę wolontariatu, która została zamieszczona na facebooku szkoły. Wzięliśmy udział w  akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta” wykonaliśmy kartki     z życzeniami świątecznymi i przekazaliśmy je sąsiadom (wrzucając do skrzynek pocztowych). Przygotowaliśmy ozdoby świąteczne dla osób z rodziny, najbliżej okolicy i przyjaciół. Zbieraliśmy i przekazaliśmy środki higieniczne dla dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie. W ramach współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, wolontariuszki będą pomagały w organizacji gier i zabaw dla dzieci podczas Pikniku integracyjnego „Połączyć dwa światy” oraz Wakacji z Maxem.

Dnia 11 czerwca otrzymaliśmy niezwykle przejmujący list od siostry Marii Zimińskiej, opiekującej się naszym podopiecznym w Kenii. Zapraszamy do przeczytania.


Plików:
png.png List Popularne
Data 2021-06-24 Wielkość pliku 366.66 KB Pobierz 102 Pobierz

pdf.png List 1
Data 2021-06-24 Wielkość pliku 488.74 KB Pobierz 95 Pobierz

pdf.png List 2 Popularne
Data 2021-06-24 Wielkość pliku 318.07 KB Pobierz 102 Pobierz