W dniu 5 listopada 2021 roku uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Jej celem było zapoznanie z najciekawszymi atrakcjami stolicy, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku. Po przyjeździe do Warszawy młodzież zwiedzała Stare Miasto, następnie Zamek Królewski i Pomnik Młodego Powstańca .

Podczas powrotu do autokaru, ósmoklasiści mieli okazję uczestniczyć w pokazie wszystkich działających w Polsce rodzajów wojsk. Usłyszeli piosenki wojskowe oraz poznali ich typy umundurowania.

Następnym punktem była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam poznano najtragiczniejsze wydarzenia naszej historii, bez wątpienia stanowiące do dziś przykład męstwa, heroizmu i walki o wolność. Ekspozycje ukazywały życie codzienne powstańców i zwykłych Warszawiaków.

Ostatnim punktem była zabawa i wizyta w Muzeum Świata Iluzji. Tu uczniowie doświadczyli niemożliwego, poznali sekrety iluzji i zrobili magiczne zdjęcia.

Zobacz zdjęcia