"Zaopiekuj się mną"to seria książeczek, e-booków oraz gier komputerowych dla dzieci. Ich fabuła opiera się na perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół. Do tej pory w cyklu ukazało się około siedemdziesięciu tytułów.
Książeczki z serii "Zaopiekuj się mną" opowiadają historie różnych zwierząt, które potrzebowały pomocy.
Jedno z nich to szczeniak Fred. Jego ciekawska natura skłania go do ucieczki w poszukiwaniu przygód. Zagubiony i przerażony psiak w pewnym momencie zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd i nie wie, czy uda mu się wrócić do swojej pani.
O perypetiach Freda przeczytasz tutaj:
https://liblink.pl/jKlsX5Gv1h
"Samotne święta Oskara" z kolei opowiadają o szczeniaku, który czuje się zaniedbany i osamotniony. Nie wie dlaczego jego pani nie ma czasu na zabawę.
Autorka serii HollyWebbuważa, że więź pomiędzy dzieckiem a zwierzęciem to coś niesamowitego i zdecydowanie wartego opisania. Fabuła książeczek ma także wzbudzić w dzieciach empatię do zwierząt. Pomysły na kolejne książeczki zazwyczaj oparte są na prawdziwych historiach. Autorka czerpie inspiracje z opowieści na temat zwierząt. Pomysłów najczęściej dostarczają jej dzieci, które podczas spotkań autorskich opowiadają, co przydarzyło się ich pupilom. Czasami bazuje również na historiach zasłyszanych od swoich znajomych.
Zachęcamy też do skorzystania ze strony internetowej dedykowanej serii książeczek i wspólnej zabawy z ich bohaterami:
http://www.zaopiekujsiemna.com.pl/

Mamy nadzieję, że lektura poleconych książek sprawi naszym czytelnikom wiele przyjemności

Nauczyciele bibliotekarze
Ewa Kowalska i Wioletta Polak

Zdobyliśmy certyfikaty: jako szkoła, lub jako nauczyciele...

Back to top