W czwartek 14 października w Szkole Podstawowej nr3 w Mławie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie wyrazili wdzięczność swoim nauczycielom za codzienną pracę, troskę i poświęcenie.

Klasy pierwsze naszej szkoły odwiedziła aspirant Komendy Powiatowej Policji w Mławie.
Uczniowie przypomnieli sobie jak bezpieczeństwie podczas drogi z domu do szkoły i ze szkoły do domu a także na jakie znaki należy zwracać szczególną uwagę aby bezpiecznie dotrzeć do domu.
Wyniki z okręgu nr 3 /Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego/ do Młodzieżowej Rady Miasta Mława. Osobami, które będą reprezentowały naszą społeczność uczniowską zostały:
Kornelia Sinkiewicz i Jakub Jaworski.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Uczniowie klasy 1a poznawali zasady zdrowego odżywiania i znaczenia witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W związku z tym samodzielnie przygotowali sałatki owocowe, które na koniec zjedli ze smakiem.