Our school

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra J. Ostaszewskiego w Mławie, po raz kolejny, zaadoptowała dziecko z Afryki.

W bieżącym roku szkolnym, kontynuujemy podjętą akcję "Adopcja na odległość" we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Polega ona na wsparciu materialnym dziecka z kraju misyjnego i zapewnienia mu możliwości wyżywienia i edukacji. Dotychczas opiekowaliśmy się Mercy Katambi, która ukończyła szkołę powszechną i się usamodzielniła. Przez kolejne 2 lata wspieraliśmy również jej siostrę, która obecnie pobiera w szkole wyższej.

Wolontariat szkolny, oficjalnie, rozpoczął swoją działalność w 2007 roku, liczy 66 osób.
Działamy przede wszystkim na terenie naszej szkoły i naszego miasta. Staramy się udzielać pomocy tym, którzy jej potrzebują, a przede wszystkim staramy się rozwijać w młodych wolontariuszach wrażliwość na ludzką krzywdę i potrzeby innych ludzi.

Organizujemy między innymi następujące akcje:

• zbieramy artykuły higieniczne na terenie szkoły na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kowalewie,
  • bierzemy udział w akcji: "Podaruj Misia". Zebrane  pluszaki, przekazujemy dzieciom objętym programem pomocy społecznej przez MOPS w Mławie,
  • zbieramy i zakupujemy karmę dla psiaków ze schroniska w Pawłowie i Napierkach,
  • wolontariusze pomagają swoim kolegom i koleżankom w nauce,
  • kontynuujemy „Adopcję na odległość”,
  • w ramach współpracy z Caritasem i MOPS zbieramy żywność dla ubogich rodzin z naszego miasta,
  • wykonujemy palmy wielkanocne i sprzedajemy w Niedzielę Palmową  (zebrane fundusze przekazujemy na adopcję na odległość),
  • wykonujemy gazetki i wystawy na korytarzu szkolnym  propagujące ideę wolontariatu,
  • przed Świętem Zmarłym sprzątamy  Pomnik Bohaterom Walk roku 1920 i Grób Nieznanego Żołnierza na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Wawrzyńca w Mławie i zapalamy znicze.

Nasza praca wolontariacka jest  dostrzegana i doceniana.

Podczas Gali Wolontariatu 2018 zorganizowanego przez MOPS w Mławie dwie uczennice: Oliwia Olbryś i Wiktoria Telus otrzymały tytuł „Najlepszy z najlepszych” pozostali wolontariusze otrzymali nagrody,  dyplomy i podziękowania za bezinteresowną pomoc.

Uczniowie – wolontariusze czynnie uczestniczą w akcjach charytatywnych, chętnie angażują się w działania na rzecz potrzebujących pomocy.

Dzięki pracy w wolontariacie stają się bardziej otwarci, wrażliwi na potrzeby innych, życzliwi i bezinteresowni. Aktywnie działają w obszarze pomocy koleżeńskiej, społecznej, życia społecznego i środowiska naturalnego. Podnoszą również swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w warsztatach, szkoleniach i cyklicznych spotkaniach.

Regulamin Wolentariatu 2018 Popularne
Data 2018-11-25 Wielkość pliku 448.26 KB Pobierz 137 Pobierz

Zdobyliśmy certyfikaty: jako szkoła, lub jako nauczyciele...