Zobacz regulamin SzOK

pdf.png Regulamin SzOK - SP3 Popularne

Regulamin Szkolnego Ośrodka Kariery przy SP3 w Mławie

Data 2021-10-05 Wielkość pliku 354.53 KB Pobierz 161 Pobierz

W ramach obchodów 15-lecia wstąpienia Polski do UE w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o UE w formie GRY planszowej "Gwiezdny Express" przeprowadzony przez nauczycielki Panie E. Załogę, A. Karczmarczyk i A. Wiloch-Pielę. W konkursie wzięło udział po dwóch reprezentantów z najstarszych klas w szkole, co utworzyło 6 grup. I miejsce - mimo dużej rywalizacji i ogromnej wiedzy wszystkich uczestników- zajęła grupa z klasy IIId w składzie Adam Siwek oraz Wojciech Baran, drugie miejsce zajęła grupa z klasy IIIc a miejsce trzecie zajęła grupa z klasy IIIa. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie GRATULUJEMY.

ZDZobacz wszystkie zdjęcia...

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z zawodem żołnierza dzięki reprezentacji pracowników z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie.

Zaproszeni goście opowiedzieli uczniom, jakie są możliwości pracy w wojsku, jakie są zasady rekrutacji oraz wyjaśnili, co to są "terytorialsi" i na czym polega ich praca.

Uczniowie, zarówno chłopcy jak i dziewczęta z zaangażowaniem brali udział w zajęciach, zadając szereg pytań zawodowym żołnierzom. Szczególnie zainteresowała ich możliwość wstąpienia do oddziałów terytorialnych już po ukończeniu 16 roku życia.

W dniu 7 maja uczniowie z klasy 8 pod opieką Pań Katarzyny Cechowskiej i Edyty Załogi wzięli udział w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych tzw. "Lekcje z ZUS".

Uczniowie naszej szkoły dzięki spotkaniu z panią Aleksandrą Jędrusik mieli możliwość dowiedzenia się kim jest instrumentariuszka.

Bardzo byli zaskoczeni kiedy dowiedzieli się, ze to specjalizacja w zawodzie pielęgniarki. Bardzo zainteresowani byli także, kiedy pani Aleksandra opowiadała, na czym polega jej praca. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali jak pani Aleksandra opowiada jak przygotowuje sprzęt do zabiegów i operacji oraz asystuje chirurgowi w jego użytkowaniu.

Uczniowie naszej szkoły pod opieka doradcy zawodowego Pani Edyty Załogi przystąpili do konkursu pt., "Jakie znasz zawody?" organizowanego przez Związek Rzemiosła Polskiego.

1 marca w naszej szkole gościł student medycyny Pan Bartosz Zieliński, który studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

Opowiedział on zainteresowanym uczniom, jak wygląda rekrutacja na studia oraz jak wyglądają pierwsze dwa lata nauki. Wskazał uczniom, na co należy zwracać uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze kierunku medycznego oraz jakie cechy trzeba posiadać, szczególnie w przypadku praktyk szpitalnych.

• Organizator – Związek Rzemiosła Polskiego w Warszawie
  • Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna, niejako „u podstaw” edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy.
  • Zadaniem konkursowym jest stworzenie prac fotograficznych przedstawiających ludzi wykonujących różne zawody. Prace powinny odzwierciedlać wiedzę uczniów na temat przedstawianego przez nich zawodu, powinny też koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy.

Jak każdego roku obchodzimy w naszej szkole Ogólnopolski Tydzień Kariery.
W roku 2018 przebiegał on pod hasłem "Bądź architektem własnego szczęścia". W ramach tego tygodnia z uczniami klas IV – IIIG zostały przeprowadzone przez doradcę zawodowego zajęcia pt. "Kariera zawodowa – czy warto planować?".

Młodzież wykonała też plakaty nt. "Architekt własnego szczęścia", które zostały zaprezentowane przed szkołą na wystawce.

Nauka w najlepszych liceach w całej Polsce i stypendium, umożliwiające pokrycie kosztów kształcenia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Gdyni - to tylko część korzyści, na jakie mogą liczyć najlepsi uczniowie zakwalifikowani do Programu "Klasa". Rekrutacja potrwa do 12 kwietnia.

Fundacja BGŻ BNP Paribas już po raz siedemnasty poszukuje zdolnych uczniów z niewielkich miejscowości, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i umiejętności. W tym roku, spośród wszystkich zgłoszeń, wybranych zostanie 50 uczniów, którzy rozpoczną edukację w pięciu renomowanych liceach. Każdy uczeń zakwalifikowany do Programu "Klasa" otrzyma zakwaterowanie w internacie, wyżywienie, podręczniki i dodatkowo comiesięczne kieszonkowe na drobne wydatki.